|
|
 |
Hans van Eck |
PRINT
Hans van Eck is geboren op 16 augustus 1958.
Opleiding
Hij studeerde musicologie aan de Universiteit van Amsterdam van 1977 tot 1985 (specialisaties: 1600 1900 en 20ste eeuw); hij sloot deze studie af met een doctoraal examen cum laude. Van 1981 tot 1985 studeerde hij sonologie aan het Instituut voor Sonologie in Utrecht bij Jaap Vink, Frits Weiland en G.M. Koenig. Verder nam hij privé lessen in instrumentatie bij Daan Manneke.
Activiteiten
Hans van Eck is medeoprichter, artistiek leider en klankregisseur van het SCHRECK-ensemble, waarmee hij elektro-akoestische concerten in binnen- en buitenland geeft. Hij was de klankregisseur van het 'In Situ'-project Klanken verbeeld, Beelden verklankt in Kasteel Eijsden bij Maastricht. Als producer/geluidstechnicus/componist werkte hij samen met Hans van Koolwijk bij de realisatie van de cd Bambuso Sonoro. Hij is een van de ontwerpers van de BassBox waarmee hij regelmatig concerten geeft. In 2009 verscheen de cd Bass Box.
Composities
Hans van Eck is componist van diverse werken voor verschillende bezettingen, waarvan vele in opdracht zijn geschreven. Zijn oeuvre bestaat uit kamermuziek, orkestmuziek en elektro-akoestische muziek. Zijn werken worden uitgevoerd door o.a. het Schreck Ensemble, het Aquarius Ensemble o.l.v. Lucas Vis in Amsterdam (Muziekgebouw aan ‘t IJ, Stedelijk Museum), Utrecht (Muziekcentrum Vredenburg) en in Duitsland (Lüneburg), Italië (Rome, Sassari), Spanje (Granada, Sevilla), Denemarken, Polen, Litouwen, Roemenië en Brazilië. Zijn compositie voor muziektheater Nuctemeron (2000) is de laatste jaren regelmatig uitgevoerd.
|
www.se.dds.nl/index.html
|
|
|
|